Gimnazija Eugena Kumičića Opatija

Uspjesi naših učenika na natjecanjima i smotrama

Uspjesi naših učenika na natjecanjima i smotrama

Naše maturantice Maria Leana Đolonga, Nika Levak, Ines Milinović i Amadea Vukšić kao zastupnice te Andrea Turković kao izvjestiteljica 28. ožujka kao tim Gimnazije Eugena Kumičića Opatija sudjelovale su na 9. simuliranoj sjednici Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola. Nika Levak bila  je ujedno i govornica u pojedinačnoj raspravi. Zakon koji se razmatrao je Zakon o suzbijanju diskriminacije. Sjednica se odvijala na daljinu, a moguće ju je pogledati na: https://youtu.be/44cTeUQZjzo.

 

Učenice 3. b razreda Linda Barać, Ivana Marković, Klara Trojanović i Hana Albanaže  31. ožujka  sudjelovale su na Smotri projekata građanskog odgoja. Učenice poručuju: ''Izrazito nam je drago što smo imale priliku sudjelovati na Smotri. Dobile smo priliku, osim predstavljanja našeg projekta, pobliže se upoznati s problemima u našoj zajednici. Osnažile smo naše govorničke sposobnosti i drago nam je da smo pomogle ugroženoj skupini bića.''

 

Učenici Jan Vito Kovačević (3.a) i Dario Dujmović (2.a) plasirali su se u polufinale HIPPO natjecanja iz engleskog jezika. Jan Vito natjecao se u kategoriji HIPPO 5 i ostvario 87.5 od ukupno 92 boda, a Dario je u kategoriji HIPPO 4 ostvario 82 od ukupno 86 bodova što ih svrstava u 10% najbolje riješenih testova.

 

Na državnu razinu smotre Europa u školi plasirali su se Eni Ramić i Ivan Facan iz 2.a te učenica 1.a razreda Nika Varljen i maturantica Korina Badurina.                                                                                   Županijsko povjerenstvo za državnu razinu smotre LiDraNo predložilo je maturanticu Taru Tomić (literarni izraz), učenicu 3.b razreda Hanu Albaneže (samostalni novinarski rad) i maturanticu Rafaelu Čargonja (školski list).

                                                                                                                  pripremila: Kristina Staničić, prof.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Imate li pitanje za nas?

Ova internet stranica upotrebljava kolačiće radi analize korištenja internet stranica i unaprjeđenja Vašeg korisničkog iskustva. Kako biste upravljali postavkama kolačića, posjetite postavke kolačića.
Prihvaćam kolačiće