Gimnazija Eugena Kumičića Opatija

Susret Frana i Eugena (zajednički istraživački projekt riječkih i opatijskih gimnazijalaca)

Susret Frana i Eugena (zajednički istraživački projekt riječkih i opatijskih gimnazijalaca)

Tijekom cijele školske godine gimnazijalci 3.a razreda naše škole i gimnazijalci 3.b razreda Prve riječke hrvatske gimnazije radili su na projektu pod nazivom „Susret Frana i Eugena“. Riječ je o Franu Kurelcu, jezikoslovcu i bivšem profesoru Prve riječke hrvatske gimnazije i Eugenu Kumičiću, književniku po kojemu je naša škola i dobila ime.

Projekt su osmislile profesorice Gordana Zurak iz naše gimnazije te Jasna Radoičić iz Prve riječke hrvatske gimnazije.

Zajedničko predstavljanje projekta održano je 3. lipnja 2022. godine u Vili Antonio. Moderatorice programa bile su Natali Hrelja (učenica GEK-a) i Saša Prekali (učenica PRHG).

Zadatke su predstavljali učenici koji su se već na početku školske godine povezali u skupine vođeni istim interesima prema ponuđenim istraživačkim temama. Zadatci su bili vrlo raznovrsni: istraživanje leksika na romanu „Jelkin bosiljak“ Eugena Kumičića i na tekstu „Recimo koju“ Frana Kurelca, proučavanje jezičnih prijedloga i rješenja riječke filološke škole, pisanje intervjua s piscem Kumičićem i jezikoslovcem Kurelcem, izrada digitalnih plakata i umnih mapa utemeljenih na istraživanju, proučavanje poetoloških obilježja zadanog romana, analiziranje znanstvenog članka profesorice Diane Stolac pod nazivom „Fran Kurelac i Fluminensia“.

Edukacija i druženje nastavili su se izletom u Brseč, posjetom rodnoj kući Eugena Kumičića.

Cilj projekta bio je steći različita znanja i kompetencije.                                                            

                                                                                                                Enia Benković

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Imate li pitanje za nas?

Ova internet stranica upotrebljava kolačiće radi analize korištenja internet stranica i unaprjeđenja Vašeg korisničkog iskustva. Kako biste upravljali postavkama kolačića, posjetite postavke kolačića.
Prihvaćam kolačiće