Gimnazija Eugena Kumičića Opatija

Stručno vijeće nastavnika psihologa

Stručno vijeće nastavnika psihologa

Od 2018. godine naša škola je domaćin Županijskom stručnom vijeću nastavnika psihologije i stručnih suradnika psihologa u srednjim školama i učeničkim domovima Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije. Voditeljica ovog Županijskog stručnog vijeća naša školska psihologinja dr.sc. Sanja Bradić, prof. mentor, 10 lipnja je tijekom popodnevne smjene, uz kolege članove skupa, okupila  zanimljive predavače koji su kroz predavanja i radionice, dijeljenjem svojeg znanja i iskustva i ovaj put osnažili i obogatili već stečene kompetencije članova ovog stručnog vijeća. Katarina Jelić mag. psych., asistentica na Odsjeku za psihologiju pri Hrvatskim studijima u Zagrebu održala je zanimljivo predavanje ˝Vikarijska trauma kao cijena savjetovanja: što nam nisu rekli?!˝, nakon kojeg je uslijedila radionica ˝Prva pomoć za pomagače˝. Drugi predavač, docent pri Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta u Rijeci, dr.sc. Ivan Cerovac, također je održao zanimljivo i vrlo interaktivno predavanje ˝Etika rada s mladima˝ tijekom kojeg je, iznoseći iskustva poučavanja studenata u okviru izbornog kolegija iz područja ove teme, potaknuo članove vijeća, kolege psihologe, na raspravu, dijeljenje iskustava u praksi te pružanje međusobne podrške. Neformalno druženje tijekom pauze za kavu te neposredne povratne informacije potvrdili su kako je, nakon uspješnih pandemijskih stručnih skupova održanih na mrežnom mjestu, susret s kolegama uživo, u prostoru škole, uz žamor školskih zbivanja neprocjenjiv i nezamjenjiv psihološki vitamin!      

 

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Imate li pitanje za nas?

Ova internet stranica upotrebljava kolačiće radi analize korištenja internet stranica i unaprjeđenja Vašeg korisničkog iskustva. Kako biste upravljali postavkama kolačića, posjetite postavke kolačića.
Prihvaćam kolačiće