Gimnazija Eugena Kumičića Opatija

Izbori za Europski parlament kucaju nam na vrata

Izbori za Europski parlament kucaju nam na vrata
U organizaciji Jean Monneta Međusveučilišnog cetra izvrsnosti Opatija 14. veljače 2024. godine u prostoru Hubbazije za učenike 3. i 4. razreda naše škole održana je radionica o Europskoj uniji. Radionica je bila podijeljena u tri dijela - Europska unija, Izbori za Europski parlament i Interaktivna radionica. Naglasak je bio na razumijevanju povezanosti politika Europske unije i prilika za mlade, poput naših učenika. Posebno nam je zadovoljstvo što je radionice osmislila, pripremila i organizirala naša bivša učenica Narda Krnetić Blečić, danas asistentica na Katedri za europsko javno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Uz našu Nardu, u ostvarenju radionice sudjelovao je Srđan Kerčević, viši stručni suradnik za pripremu i provedbu strateških i razvojnih dokumenta i programa javne ustanove Regionalna razvojna agencija Primorsko-goranske županije Prigoda te dr. sc. prof. dr.c. Ane Pošćić i izv. prof. dr. sc. Adrijane Martinović s Katedre za europsko javno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Radionica je dijelom školskog projekta Europsko građanstvo koji provodimo zajedno s Gimnazijom Hranice iz Republke Češke.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Imate li pitanje za nas?

Ova internet stranica upotrebljava kolačiće radi analize korištenja internet stranica i unaprjeđenja Vašeg korisničkog iskustva. Kako biste upravljali postavkama kolačića, posjetite postavke kolačića.
Prihvaćam kolačiće