Gimnazija Eugena Kumičića Opatija

Gostovanje Borisa Jokića

Gostovanje Borisa Jokića

Dana 13. svibnja posjetio nas je ravnatelj Instituta za društvena istraživanja dr.sc. Boris Jokić. Najprije se kratko uz kavu u školskoj zbornici podružio s našim profesoricama i profesorima.  S učenicima se susreo u Villi Antonio, a okupili su se učenici od prvog pa do četvrtog razreda naše škole. Maturantice Leona Shalevska i Lara Čvorak na samom početku otpjevale su pjesmu  „Još i danas zamiriši trešnja“, a zatim nam se vrlo prijateljski obratio naš gost kojeg nam je predstavio ravnatelj Boris Barbarić. Druženje je proteklo u vrlo opuštenoj atmosferi u kojoj nije nedostajalo smijeha, a ostvarena je i vrlo dobra interakcija. Profesor Jokić izložio nam je zanimljive statističke rezultate ankete koja je provedena na učenicima diljem Hrvatske, a ticala se utjecaja pandemije na mlade te prednosti i nedostatke nastave na daljinu. U odgovorima i razmišljanjima učenika drugih hrvatskih škola mogli smo se i sami prepoznati. Nakon predavanja profesor Jokić odgovorio je na desetak blic-pitanja koja su osmislili naši učenici, a uslijedilo je i nekoliko pitanja iz publike. S ovog smo susreta sa sobom ponijeli korisna saznanja o istinskim dobrobitima škole i vrijednostima međuljudske komunikacije bez koje ljudi, kao društvena bića ne mogu opstati.  

                                                                                                                                  Maria Leana Đolonga

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Imate li pitanje za nas?

Ova internet stranica upotrebljava kolačiće radi analize korištenja internet stranica i unaprjeđenja Vašeg korisničkog iskustva. Kako biste upravljali postavkama kolačića, posjetite postavke kolačića.
Prihvaćam kolačiće