Gimnazija Eugena Kumičića Opatija

Dan škole

Dan škole

Ovogodišnji Dan škole zbog proljetnih smo praznika, umjesto 22. travnja, obilježili 29. travnja. Učenici su uz podršku i mentorstvo svojih profesora sudjelovali u brojnim aktivnostima koje su se provodile na nekoliko lokacija u našem gradu, a i uistinu prekrasno vrijeme uljepšalo je ovaj poseban dan. Program je započeo oko 11 sati na opatijskoj tržnici gdje su predstavljeni školski projekti GEKO-EKO (projekt se provodi u suradnji s Prirodoslovnom i grafičkom školom Rijeka), Šapa i Žene u znanosti i gdje je nastupio školski zbor. U izvođenju pjesme "Neka cijeli ovaj svijet" iz mjuzikla "Jalta, Jalta" učenicima su se pridružili i profesori. Nakon programa na tržnici, prošetali smo do Umjetničkog paviljona Juraj Šporer gdje su se učenici natjecali u karaokama, a ocjenjivao ih je tročlani žiri kojeg su činila dva člana Nastavničkog vijeća naše škole i majka jednog našeg učenika. U karaokama su se okušale i tri učenice iz opatijske osnovne škole, Helena, Pia i Paula.  Naposljetku smo se uputili na Slatinu gdje je održano natjecanje u odbojci u kojem su pobijedili učenici 2. razreda. Oni koji se nisu natjecali, mogli su navijati, uživati u glazbi, sudjelovati u kreativnoj ekološkoj radionici ili vježbama istezanja i opuštanja.

                                                                                          Maria Leana Đolonga

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Zašto GEK Opatija?

...jer odgajamo i obrazujemo učenike da postanu odgovorni i humani građani.

...jer mislimo globalno, a djelujemo ekološki i lokalno.

GEKO-EKO

...jer smo otvoreni za sve oblike i načine komunikacije.

Imate li pitanje za nas?

Ova internet stranica upotrebljava kolačiće radi analize korištenja internet stranica i unaprjeđenja Vašeg korisničkog iskustva. Kako biste upravljali postavkama kolačića, posjetite postavke kolačića.
Prihvaćam kolačiće